BARMA - POZNÁVACÍ, 10 DNŮ

BARMA POZVACÍ

 

MISTROVSKÁ HISTORICKÁ DÍLA BUDDHISMU, PANENSKÁ PŘÍRODA

Yangon-Heho-Pindaya Cave-Kalaw Trekking-Inle Lake-Mandalay-Amarapura-Mingun-Inwa(AVA)-Sagaing-Bagan-Yangon

 

Magická a tajemná země stále skrývající spoustu tajemství. Naleznete tady mnoho odkazů dávných bohatých kultur, nesčetně zlatých pagod a dalších fascinujících, především hinduistických památek. Barma oplývá nedotčenou panenskou přírodou tropického pásma.

Barma čili Myanmar je jedna ze zemí jihovýchodní Asie, na západní straně poloostrova Zadní Indie, při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Počet obyvatel se odhaduje kolem 60 milionů, hlavním městem je Neipyijto, úředním jazykem je barmština, převládá buddhismus.

barma yangoon

1. den: Yangon přílet a prohlídka města (autem)

Po příletu do Yangonu se ubytujeme a pojedeme na prohlídku města. V Botahtaung Pagoda uvidíme zrcadlové bludiště uvnitř stúpy a skleněné vitríny, které obsahují mnoho starověkých památek a artefaktů. Prohlédneme si koloniální stavby, radnici, Sule Pagodu a Mahabandhula Park. Ve Wardan Jetty uvidíme říční život domorodého obyvatelstva a zmámý Bogyoke Scott bazar. Po obědě nás čeká Chauk Htat Gyi Pagoda a monumentální - 72 metrů dlouhá socha Buddhy, jedno z největších uměleckých děl v Barmě. Den zakončíme ve Shwedagon pagodě, což je jedna z nejkrásnějších církevních památek na světě, obklopena řadou chrámů, velkolepých svatyní a pavilonů. Noclech v hotelu v Yangonu

Barma Maynmar Botahtaung Pagoda Barma Maynmar Barma - Myanmar - Bagan


2. den:  z Yangonu do Heho přelet z Pindaya do  Kalawu (letadlem/autem) 

Snídaně v hotelu a z Yangonu přelet do Heho. Vydáme se k jeskyním Pindaya, od Heho letiště je to 90 km, tedy asi 2,5 hodiny jízdy autem. Jeskyně Pindaya jsou poutním místem Barmánců, v jednom ze sálů je 8094 Buddhů!!! Do města Kalaw se dostaneme zhruba za 1,5 hodiny jízdy autem. Přenocujeme v Kalaw.

3. den: Kalaw -  trekkingový den 

Po snídani výšlap po městě Kalaw, nocleh v Kalaw.

Barma - Myanmar - Kalaw Barma - Myanmar - Pindaya Barma - Myanmar - Monywa

 

4. den:  z Kalaw do Inle Lake & prohlídka  (autem/člunem) 

Snídaně v hotelu. Přejezd z Kalaw 1,5 hodiny autem do Nyaung Shwe, plavba člunem po jezeře Inle Lake. Ve vesnici Paw Khon jsou hedvábné tkací dílny a výroba tradičních barmských doutníků. Ve Ywama uvidíme nejznámější pagodu na jezeře, ve které se nachází pět zcela pozlacených soch Buddhy. Nocleh v Inle Lake.

Barma - Myanmar - lake - Mandalay

5. den:  z Heho do Mandalay & Mandalay prohlídka (lodí/letadlem/autem)  

Po snídani plavba do Nyaung Shwe jetty a hodinový přejezd do Hohy, přelet do Mandalay, kde nás čeká prohlídka památek ve starobylém městě. Známý klášter Mahagandayon, kde pobývalo přes tisícovku mnichů, nyní je tu muzeum se stovkami soch Buddhy, uvidíme také tkalcovské dílny na zpracování hedvábí. Pokračujeme do Mahamuni Pagody, kde je jeden z nejposvátnějších Buddhů, pozlacený více než tunou zlata. Zajímavé jsou kamenické, řezbářské a zlatnické řemeslné dílny. Po obědě v Mandalay Palace (poslední královské hlavní město Myanmaru), nás čeká Klášter Shwenandaw (Golden Palace), který je mistrovským dílem řezbářství a Kuthodaw Pagoda, se 729 mramorovými deskami, které znázorňují učení Buddhy. Navečer se budeme těšit ze západu slunce na vrcholu Mandalay Hill. Přenocujeme v Mandalay.

Barma - Myanmar - lake - Mandalay Barma - Myanmar - lake - Mandalay Barma - Myanmar - Sagaing


6. den: Mandalay-Mingun-Inwa (AVA)-Sagaing-Mandalay (autem)  

Snídaně v hotelu. Plavba soukromou lodí do Mingunu (11 km). Jednu hodinu proti proudu řeky z Mandalay po řece Ayeyarawaddy. Návštěva Mingun Pagody, která nebyla nikdy dokončena. Mingun Bell s hmotností 90 tun je největší visící, neporušený zvon na světě. Navštívíme Hsinbyume pagodu také známou jako Myatheindan. Návrat z Mingun soukromou lodí. Budeme pokračovat do Inwa (Ava), kde se krátkou plavbou lodí a koňským povozem dostaneme ke klášteru Bargayar, známým pro působivé zdobené dřevořezby. Nanmyint Watch Tower je přezdívaný "Šikmá věž" v Inwa (Ava), Maha Aungmye Bonzan Monastry je postavený z cihel. Po obědě budeme pokračovat do Sagaing, pozorovat fascinující scenérie řeky Irrawaddy tekoucí ze Sagaing Hill, kde je přes 700 klášterů. U Min Thounzeh (30 jeskyní), kde je 45 soch Buddhy a na vrcholu kopce Soon U Ponya Shin Pagoda si budeme užívat překrásný západ slunce. Návrat do Mandalay, přenocování.

7. den: z Mandalay do Baganu (člunem)

Snídaně na hotelu a osmihodinová plavba člunem z Mandalay do Baganu. Nocleh v Baganu.

Barma - svatyně

8. den: Bagan (autem) 

Snídaně v hotelu. Tento den si užijeme pamětihodností v Baganu. Začneme hojně navštěvovaným místním tržištěm (Nyaung Oo Market), pak nejznámější pagodou Shwezigon, postavenou králem Anawrahtarem v 11. století, dále Gu Byauk Gyi,  chrámem s nádhernými nástěnnými malbami výjevů ze 13. století. Následovat bude chrám Khay Min Ga s mnoha monumenty, Htilominlo Temple - mistrovská řezbářská práce a chrám Ananda - mistrovské dílo v Baganu. Odpoledne navštívíme lakýrnické dílny v New Baganu, Dhamayangyi Temple - největší a nejlepší cihlový chrám v Baganu, Gubyaukgyi chrám (Myingaba) - zachovalé nástěnné malby z 11. století, Manuha Temple - obrovské sochy sedícího i ležícího Buddhy. Prohlídku zakončíme v chrámu Nanbaya s pískovcovým monumentem. Překrásné scenérie při západu slunce z vrcholu pagody a chrámu. Přenocování v Baganu.

Barma Bagan

9. den: z Baganu do Yangonu (letadlem)

Snídaně v hotelu a přesun do Nyaungu na letiště, let do Yangonu, relax v hotelovém areálu.

10. den:  Odlet z Yangonu

Po snídani v hotelu přesun na mezinárodní letiště a odlet do Evropy.

cena zahrnuje: ubytování v hotelech 3* se snídaní, veškerý vnitrostátní transport - letecký, pozemní, lodní, lokálního anglicky mluvícího průvodce, veškeré vstupy na památky

cena nezahrnuje: mezinárodní letenky (20-23. tis.CZK), cestovní pojištění, víza, stravu kromě snídaně, tip nosičům příp. průvodcům apod., odletovou taxu z Yangonu (10 USD)

VYBERTE SI Z TĚCHTO MOŽNOSTÍ:

klikněte pro výběr 2 - 5 účastníků 6 -10 účastníků
  5-ti denní $1 260 $1 090
  7-mi denní $1 500 $1 290
  10-ti denní $1 760 $1 490