BARMA - POTÁPĚNÍ

iBARMAi

POTÁPĚNÍ V PANENSKÝCH VODÁCH ANDAMANSKÉHO MOŘE A BENGÁLSKÉHO ZÁLIVU V INDICKÉM OCEÁNU

TERMÍNY:
není vypsán

Myanmar či Barma (oficiálním názvem Svazová republika Myanmar) je jedna ze zemí jihovýchodní Asie. Nachází se na západní straně poloostrova Zadní Indie při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Sousedními státy jsou Bangladéš, Indie, Čína, Laos a Thajsko. Počet obyvatel země je odhadován kolem 60 milionů. Novým hlavním městem je od konce roku 2005 Neipyijto. Úředním jazykem je barmština. Převážná většina obyvatel se hlásí k buddhismu.

- - -

Myanmar má tři období: léto, období dešťů a zimní sezónu. Letní sezóna je období od března do konce května s teplotami 30 - 40°C. Období dešťů je od června do října, teploty 18 - 33°C.  Zimní sezóna je období od listopadu do února s teplotami 15 - 30°C.

Barma barracuda Barma nudibranch

Barma stonefish Barma octopus Barma crverzubec

 POTÁPĚNÍ

Souostroví Mergui v Andamanském moři tvoří více než 800 tropických ostrovů o rozloze přesahující 16.000 čtverečních kilometrů. Před vnějším světem bylo uzavřeno více než 50 let - až do konce 90. let minulého století. Nespočet neobydlených ostrovů, zcela panenských pláží, jezer a vodopádů,... je to opravdu jedna z mála nedotčených oblastí, které zůstaly na Zemi. Vzhledem k této virtuální izolaci, má život na ostrovech a v okolním moři úžasnou rozmanitost. Měkké a tvrdé korály a obrovské houby, hejna ryb, různé druhy žraloků, objevují se zde i manty a velryáci. Milovníci makrosvěta si dosytosti užijí nesčetně druhů nahožábrých plžů, mořské koníky, Ghost Pipefish, Frogfish a mnoho dalších malých tvorů okolních vod.

Barma sepie - - - Barma murena

Safari absolvujeme na expediční lodi MV MISS MOON, která nabízí vše, co potřebujete pro perfektní potápěčský výlet. 5 dvoulůžkových kajut pojme maximálně 10 potápěčů, takže komfort malé skupiny  je zaručen i pod vodou.

UBYTOVÁNÍ:

-       1x Master kabina s prostorným dvoulůžkem, větrákem, klimatizací

-       1x Standardní kabina s dvoulůžkem a větrákem

-       3x Standardní kabina s poschoďovou postelí a větrákem

-       Jídelní a relaxační prostor s televizí, rádiem, studenými nápoji, čerstvým ovocem, kávou, čajem, ...Sundeck

- - - - - - - - -
- - - - - - - - -

 

PARAMETRY LODĚ:

 • délka 18 m, šířka 4 metry, váha 35 tun, ponor 1,6 m
 • motor Hino 13l EK 329 HP, max. rychlost 12 uzlů, cestovní rychlost 8 uzlů, generátory 7,5 kW a 15 kW, 220 V
 • nádrž na 2400 l paliva, 4000 l vody, 10000 l kyslíku
 • GPS ploter, autopilot, VHF radio, CB radio, 4 NM radar

- - -

  - - -

   POTÁPĚČSKÉ VYBAVENÍ

  • 2 kompresory Baue
  • 14 x 12 l hliníkové lahve
  •  2 x 15 l hliníkové lahve
  •  BCD a regulátory Scubapro
  •  5 mm neoprenové obleky
  •  2,5 mm short
  •  4,2 m člun Dingy s motorem 25 HP

   

  PROGRAM SAFARI:

  - - -

  1.den: Sraz v základně v Ranongu v AIDC Diving centum ve 12:00, kontrola výstroje. Vyřízení nutných formalit pro vstup do Barmy. Pak polujeme do Kaw Thoungu, kde obdržíme víza. Následně přeplujeme na první potápěčskou lokalitu, kterou je High Rock. Pokud zde budeme ještě v dobrý čas, bude příležitost na noční ponor.

  2.den: Jeden ponor na High Rock (jedno z nejlepších mist na makro). Můžeme zde narazit třeba na Pipefish, Pineapple fish, Frogfish, mořské koníky a velkou spostu nahožábrých plžů.Další ponor bude na Steward Island. Odpolední a noční ponor pak na „malé" Tower Rock. Tady můžete spatřit žraloky šedé a vouskaté a pak hodně drobných živočichů jako například mořské koníky, Frogfish, Ghost Pipefish, ...

  3. den: V okolí Shark Cave (žraločí jeskyně) jsou 4 místa na potápění a tak zde zůstaneme celý den. Pod vodou můžeme narazit na žraloky šedé a vouskaté (opravdu velké kusy ...) a spoustu drobných koníků, Frogfish, Ghost pipefish, ... . Mezi ponory se vylodíme na krásné pláži.

  - - -

  4. den: Black Rock je malé skalisko v otevřeném moři. Zde můžeme narazit na velká zvířata jako jsou žraloci, rejnoci, velrybí žraloci, Eagle Ray, ...

  5. den: Tady dáme dva ponory na North Twin Plato a jeden na North Twin Reef. Noční ponor pak na South Twin. Pod vodou můžeme spatřit manty, velrybí žraloky, žraloky šedé a vouskaté a dále pak spoustu drobných živočichů.

  6 den: Potápět budeme na Burma Banks (Roe Bank, Heckfond Bank, Corel Bank a Silvertip Bank). Je zde velmi dobrá viditelnost a opět zde pod vodou potkáme spíše větší tvory. Je zde šance na manty, Eagle ray, velrybí žraloky, žraloky šedé, vouskaté, stříbroploutvé a také na velryby. Pokud počasí nedovolí se zde potápět, pojedeme místo toho na Princep a Tower Rock.

  7. den: Jeden ponor dáme na Seafan Forrest a 3 na Western Rocky, což je jedna z nejlepších potápěčských lokalit v Barmě. Velkým lákadlem je tunel (jeskyně) v hloubce 20-ti metrů, který prochází celým ostrovem. Je zde velká šance narazit pod vodou na Bowmouth Guitar Fish, velrybí žraloky, různé druhy žraloků, Harlequin Shrimp, Frogfish, mořské koníky, spousty langust, ....

  8. den: První ponor nás zavede do vulkánu, kde se často pohybuje skupina žraloků černoploutvých. Pokud nám čas dovolí, podíváme se i do Bird's Nest, což je velká jeskyně, přístupná pouze z vody.

  Po posledním ponoru zamíříme zpět do Kaw Thoung, kde bude příležitost si něco nakoupit. A poté se vrátíme zpět do Thajska, kde dostaneme zdarma nová víza.

   Cena potápěčského safari za osobu 8D/7N, 27 ponorů:

  1.495 USD - Standardní kabina   

  1.625 USD - Master kabina  

  Cena zahrnuje: ubytování na lodi, potápění (vzduch, zátěž), plnou penzi, snack, sotf drinky

  Cena nezahrnuje: letenky, případné ubytování před a po safari (v Ranongu, cca 500 CZKza osobu a noc), transfery, barmské vízum a vstupy do lokalit 240 USD, pronájem potápěčského vybavení 500 THB/den, alkoholické nápoje, cestovní a potápěčské pojištění.

  PO PARÁDNÍM POTÁPĚNÍ JEŠTĚ MŮŽETE OBDIVOVAT TURISTŮM DOSUD UTAJENÉ POKLADY BARMY.

  VYBERTE SI Z TĚCHTO MOŽNOSTÍ:

  klikněte pro výběr 2 - 5 účastníků 6 -10 účastníků
    5-ti denní $1 260 $1 090
    7-mi denní $1 500 $1 290
    10-ti denní $1 760 $1 490

   

   

  Andamanské moře - stonefish

  Andamanské moře - stonefish

  Andamanské moře - spanischdancer

  Andamanské moře - spanischdancer

  Andamanské moře - nursi

  Andamanské moře - nursi

  Andamanské moře - sepia

  Andamanské moře - sepia

  Andamanské moře - rybka

  Andamanské moře - rybka

  Andamanské moře - ropušnice

  Andamanské moře - ropušnice

  Andamanské moře - lionfish

  Andamanské moře - lionfish

  Andamanské moře - octopus

  Andamanské moře - octopus

  Andamanské moře - octopus

  Andamanské moře - octopus

  Andamanské moře - nudibranch

  Andamanské moře - nudibranch

  Andamanské moře - nudibranch

  Andamanské moře - nudibranch

  Andamanské moře - nudibranch

  Andamanské moře - nudibranch

  Andamanské moře - shell

  Andamanské moře - shell

  Andamanské moře - krevetka

  Andamanské moře - krevetka

  Andamanské moře - seahorse

  Andamanské moře - seahorse

  Andamanské moře - jellyfish

  Andamanské moře - jellyfish

  Andamanské moře - frogfish

  Andamanské moře - frogfish