MEXICO 2021

MEXICO 2021

 Termín: 13. - 26. února 2021

Pro začátek roku 2021 jsme připravili kombinovaný trip, který spojuje potápění v mexických cenotech s poznáváním jak přírodních, tak i kulturních památek, zejména z Mayské historie.

Cílem tripu je pořádně se zapotápět (14 ponorů) v neskutečně čisté vodě, protkané prostupujícími slunečními paprsky, nahlédnout do mayské historie, dodnes opředené spoustou tajemství a záhad, a samozřejmě i relaxovat na překrásných plážích Karibiku se skleničkou lahodné TEQUILY v ruce.

- - -

Potápění:

Pro potápěče je Playa del Carmen a její okolí opravdovým rájem s nesčetnými možnostmi potápěčských výletů. Největším zážitkem je bezpochyby potápění v mystických CENOTES. Tyto, v tropické džungli ukryté zatopené jeskynní  systémy s téměř neomezenou viditelností, prostupujícími  slunečními paprsky a překrásnou krápníkovou výzdobou nejsou k vidění nikde jinde na světě. Na své si zde přijdou také milovníci mořského života. Na místních korálových reefech jsou k vidění velká hejna menších druhů ryb, rejnoci, želvy, barakudy a kanicové. Velkým tahákem je bezesporu také nedaleký ostrov Cozumel, vyznačující se hlubšími stěnami a výbornou viditelností, kde jsou k vidění větší i menší druhy ryb, želvy, rejnoci, kanicové, murény, langusty a občas i žraloci vouskatí a žraloci býčí. 

Potápěči s kvalifikací Full Cave se mohou potápět i dále než povolují cenoty. 

Přelom ledna a února je také obdobím, kdy se ještě v okolních vodách vyskytují žraloci býčí (Bull shark). Pokud zjistíme, že se v moři ještě pohybují, určitě doporučuji ponor s nimi absolvovat.

- - - - - - - - -

Ubytování:

Ubytovaní budeme v hotelu Aventura Mexicana (https://www.aventuramexicana.com/) nebo podobném, který se nachází blízko centra města.  Na pláž k moři je to cca 200 m. Pokoje jsou dvoulůžkové s klimatizací. Na hotelu je bazén. V recepci je hotelovým hostům zdarma k dispozici voda, káva a čaj. Všude je pokrytí signálem Wi-Fi. Na snídaně se chodí do hotelové restaurace v přízemí. Na obědy a večeře lze zajít do okolních restaurací, kterých je tolik, že si jistě vybere každý. Milovníkům mexického jídla můžeme doporučit nedalekou restauraci El-Fogón. Jídlo a pití (hlavně Tequilu) je také možno nakoupit v obchodním domě Walmart, vzdáleném cca 500 m.

  

PROGRAM: Mexico

Cena potápěč:  61.990 CZK          nepotápěč: 44.490 CZK

13.2.2021

Odlet z Prahy nebo Vídně; přílet Cancun, transfer Playa del Carmen, hotel se snídaní

14.2.2021

Relax po cestě, informativní schůzka, prohlídka okolí

15.2.2021

Potápění cenoty (2 ponory)

16.2.2021

Potápění cenoty (2 ponory)

17.2.2021

Potápění cenoty (2 ponory)

18.2.2021

Výlet Tulum + Coba

19.2.2021

Potápění cenoty (2 ponory)

20.2.2021

Potápění moře (2 ponory)

21.2.2021

Potápění cenoty (2 ponory)

22.2.2021

Potápění cenoty (2 ponory)

23.2.2021

Výlet Chichen Itza

24.2.2021

Relax před odletem

25.2.2021

Transfer Cancun, odlet

26.2.2021

Přílet do Prahy nebo Vídně

V ceně:
Letenky Praha/Vídeň - Cancun, Transfer Cancun - Playa del Carmen - Cancun
 
12x ubytování ve dloulúžkových pokojích s klimatizací a snídaní (hotel Aventura Mexicananebo podobný)
 
12x ponor v cenotech, 2x ponor v moři
 
Voda, káva, čaj zdarma v recepci hotelu
 
2x celodenní výlet
 
Česky/Slovensky mluvícího průvodce
V ceně není:
Strava kromě snídaní (cena v restauracích je podobná jako v ČR)
 
Potápění a výlety nad rámec programu
 
Vstupy na památky, do parku
 
Cestovní a potápěčské pojištění

 

Další potřebné informace:

  • nejsou potřeba vstupní víza
  • není nutné žádné zvláštní očkování
  • doporučená měna - USD v hotovosti, případně platební karty

Výlety:

 „Tulum + Coba"
V průběhu tohoto celodenního výletu budete mít možnost navštívit proslulé mayské pyramidy v Tulumu postavené přímo na skalnatém útesu s úchvatným výhledem na karibské moře. Mezi nejzajímavější stavby patří: „Chrám sestupujícího boha", „Chrám fresek" nebo „Chrám boha větru" (na obr.), či hlavní stavba zasvěcená bohovi Kukulkánovi.
 
- - - - - - - - -

- - - - - -

Cobá Vám přinese nevšední zážitek: Při návštěvě pradávných mayských chrámů zachovalých uprostřed divoké džungle budete moci dýchat horký vlhký vzduch, kráčet po staletí starých stezkách nebo vylézt po strmých schodech na vrcholy pyramid. To vše Vás spojí se starou mayskou civilizací, která jako by pospávala na kamenech v pralese, čekajíc na vhodný okamžik k znovuzrození z dávných hlubin času. Navštívíte jednu z mála mayských pyramid, na kterou je stále ještě dovoleno vyšplhat. Tato pyramida se jmenuje „Nohoch Mul" a je nejvyšší v mexické části Yucatanu (vyšší než ta v Chichén Itzá) a z jejího vrcholu můžete obdivovat rozlehlou yucatanskou džungli a na chvíli zažít neopakovatelný pocit spojení s přírodou i duchem starých Mayů. Po prohlídce pyramid (cca 2 hod) je připraven bufetový oběd.
.
"Chichen Itza"
Hluboko v džungli mexického státu Yucatan je ukryta zřícenina pozoruhodného mayského města Chichén Itzá. Tento majestátní pyramidový komplex jedné z nejrozvinutějších civilizací světa je natolik úchvatný a obestírá jej tolik tajemství, že byl v roce 2007 vyhlášen jedním ze sedmi novodobých divů světa.