THAJSKO KO - LANTA 2018

THAJSKO - KO LANTA

Související obrázek

Ko Lanta je kontrastem mnoha známějších destinací jako jsou Pattaya, Ko Samui nebo Phuket. Klidnější, bez ohromných hotelových resortů a stále si zachovává typickou atmosféru pravého Thajska. Na Lantě najdete spoustu nádherných pláží, kde lze relaxovat a pozorovat nádherné západy slunce s výhledem na ostrovy Ko Haa, Ko Rok  a Phi Phi na západě nebo pozorovat nezapomenutelné východy slunce na východě ostrova s výhledem na Ko Kam, Ko Por, Ko Talabeng a mnoho dalších ostrovů .

Ostrov Ko Lanta leží v Andamanském moři a patří do provincie Krabi. Je známý jako „slunečný ostrov“.

Východní strana ostrova je porostlá mangrovníky, západní strana je lemována plážemi. Centrální částí ostrova se táhne pohoří, které je národním parkem a rezervací. Přežívají zde stromy, jež můžete vidět už jen v deštných brazilských pralesech.

Podle některých žebříčků patří mezi 10 světových lokalit s nejlepším potápěním s nádherným bohatstvím podmořského života.

- - - - - - - - - - - -

- - - - - -  - - - - - -

Termín: přelom listopad - prosinec 2018
Cena:  Potápěč  37.900 Kč  /  Nepotápěč   19.900 Kč

Program tripu:

   Den 01   Odlet Praha/Vídeň, 23:20 Austrian
   Den 02   Přílet Krabi 18:35, přesun Ko Lanta, ubytování
   Den 03   Relax po cestě
   Den 04   Potápění 2x
   Den 05   Potápění 2x
   Den 06   Potápění 2x
   Den 07   Výlet po ostrově
   Den 08   Potápění 2x
   Den 09   Potápění 2x
   Den 10   Potápění 2x
   Den 11   Relax, usušení výstroje
   Den 12   Přesun letiště Krabi, odlet 19:40
   Den 13   Přílet Vídeň 5:25

Cena zahrnuje: Pozemní transport z/na letište Krabi na/z hotel na Ko Lantě včetně trajektu, ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, potápění dle rozpisu, výlet po ostrově.

V ceně není zahrnuto: letenky Praha/Vídeň - Krabi (cca 16 - 19T CZK), potápěčské ani cestovní pojištění, strava kromě té v rozpisu.

Potápěčské lokality:
Ko Haa
Přeloženo do češtiny znamená Pět Ostrovů - s hloubkou od 2 do 9 metrů, s viditelností často dosahující přes 30 metrů. Jsou tu ohromné, propojené jeskyně s dostatkem denního světla, kde v jedné z nich je možno se vynořit uvnitř ostrova tzv. Cathedral. Dále soustava průplavů, caverns a jeskyní. K vidění je zde spousta makro života, velké množství různých druhů krevet, jen pár centimetrů velké, vzácné Ghost Pipe Fish, Frog Fish, hejna barakud, chobotnice, perutýni, poměrně často viděné želvy a black tip žraloci.
Ko Rok
Dva ostrovy Ko Rok jsou známé jako jedno z nejlepších míst kolem Lanty na šnorchlování. Nádherná podvodní scenérie, korálové zahrady, želvy a Black Tip žraloci.
Hin Muang / Hin Daeng
Nejhlubší drop off v Thajsku, jižní strana dosahuje hloubky přes 70 m. Místa jsou pojmenována podle barvy korálů pod vodou, Hin Muang je v překladu Fialový kámen, Hin Daeng pro změnu Červený kámen. Toto místo je považováno za jednu z nejlepších potápěčských destinací nejen v Thajsku, ale celého světa. Často jsou zde k vidění až 7-mi metrové Manty (Manta Rays) a Whale Shark dosahující až 13. metrů délky. Destinace se nachází zhruba 70 km jižně od Lanty, viditelnost je zde často až 60-70 metrů. Tento reef je kompletně ponořený, vrcholek je mezi 12-14 metry hloubky, v závislosti na odlivu či přílivu, zhruba 200 metrů dlouhý a 20 metrů široký.
Phi Phi - ostrovy Bidas
Phi Phi, ležící zhruba 22 km západně od Lanty nabízí vždy úžasné potápění, bez ohledu na roční období. Phi Phi ostrovy jsou známí pro svoji nádhernou podvodní scenérii, také ale jako domov Leopard a Black Tip žraloků, které zde vidíme poměrně často, zrovna tak jako želvy a velká hejna ryb čekajících v proudech na potravu. K vidění jsou krásné podvodní zahrady měkkého a tvrdého korálu, tzv. Sea Fans a Gorgorians. Bida Nok, Bida Nai a Hin Bida jsou považovány jako prémiové destinace pro potápění kolem Phi Phi.
Kled Gaeow Wreck
Krásný vrak lodi, před potopením používaný Royal Thai Navy jako tzv. Auxiliary – Gun Ship. Loď byla potopena záměrně, pro vytvoření dalšího místa na potápění a pro propagaci vrakového potápění. Tato 48 metrů dlouhá loď leží na písečném dně. Nejhlubší místo ponoru je cca 26 m v oblasti lodních šroubů.
Ko Kradan, Ko Mook a Train Wreck u Ko Waen
Ostrov Ko Kradan leží v Trang National Parku, východně od Lanty a je znám jako místo s jedněmi z nejkrásnějších pláží v Thajsku. Potápění zde nabízí k vidění spoustu neobvyklých mořských kreatur jako jsou různé druhy mořských hvězdic, koníků, nudibranches, plžů, mlžů a spousty ryb. Train Wreck - Tři, záměrně potopené vlakové soupravy jižně od ostrova Ko Waen, tři paralelně položené koleje s lokomotivou a s cca 20-ti vagóny.

V potápění jsou zahrnuty následující služby:
Doprava: transport autem z místa Vašeho pobytu kdekoliv na Ko Lanta a zpět, odjezd komfortní lodí z jihu ostrova pro kratší cestovní časy (obě lodě jsou pohodlné s dostatkem místa na opalování a vybaveny toaletami evropského stylu). Jídlo, pití a ručníky. Lehká snídaně na cestě z ostrova, ovoce, toasty apod. mezi ponory, oběd po druhém ponoru, káva, čaj, pitná voda, ovocné džusy, cola, sprite a ledová káva. Ovoce a croissanty na cestě zpět a ručníky pro komfort.
Potápění: Malé skupinky, max 4 lidé na jednoho Divemastera či Instruktora, přátelští, zkušení DM a Instruktoři velmi dobře znající místa ponorů.
Bezpečnost na prvním místě: Všichni zaměstnanci jsou EFR trénováni a certifikováni, O2, box první pomoci a záchranné vesty na lodi jsou samozřejmostí. Pro všechny potápěče připravujeme výbavu a úmytí po ponorech.

Celodenní výlet po ostrově:
- návštěva Ko Lanta National Park, majáku na jižním cípu ostrova s možností koupání
- návštěva Klong Jark vodopádu v džungli - možnost koupání
- oběd na pláži Klong Nin v restauraci Otto’s,
- přejezd do Baan Saladanu - přístav a obchodní místo ostrova - volný program cca 1-1.5h (možný nákup suvenýrů, dárků či posezení v některé z nespočtu restaurací a barů)
- přesun východní stranou ostrova na jih do resortu Pirates Paradise kde je možnost relaxace v bazénu, na baru či v na baru v bazénu.
- v podvečer návrat na hotel