BARMA - POZNÁVACÍ, 7 DNŮ

BARMA POZVACÍ

MISTROVSKÁ HISTORICKÁ DÍLA BUDDHISMU, PANENSKÁ PŘÍRODA

Yangon-Bagan-Mandalay-Amarapura-Mingun-Inwa(AVA) Sagaing-Inle Lake-Indein-Yangon

Magická a tajemná země stále skrývající spoustu tajemství. Naleznete tady mnoho odkazů dávných bohatých kultur, nesčetně zlatých pagod a dalších fascinujících, především hinduistických památek. Barma oplývá nedotčenou panenskou přírodou tropického pásma.

Barma čili Myanmar je jedna ze zemí jihovýchodní Asie, na západní straně poloostrova Zadní Indie, při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Počet obyvatel se odhaduje kolem 60 milionů, hlavním městem je Neipyijto, úředním jazykem je barmština, převládá buddhismus.

Barma - Myanmar - Yangon

1. den : Yangon, prohlídka města (autem)

Po příletu se ubytujeme a vyrazíme na prohlídku pamětihodností města. Navštívíme  Sule Pagodu, starou přes 2000 let, kde jsou uloženy posvátné vlasy. Nese mongolský název Kyaik Atok. Prohlédneme si koloniální stavby, radnici, Sule Pagodu a Mahabandhula Park. Ve Wardan Jetty uvidíme říční život domorodého obyvatelstva a známý bazar Bogyoke Scott. Po obědě nás čeká Chauk Htat Gyi Pagoda a monumentální, 72 metrů dlouhá socha Buddhy, jedno z největších uměleckých děl na Barmě. Den zakončíme ve Shwedagon pagodě, což je jedna z nejkrásnějších církevních památek na světě, patřící mezi světové unikáty. Zároveň je obklopena řadou chrámů, svatyní a pavilonů. Nocleh v hotelu.

Barma Maynmar Botahtaung Pagoda Barma Maynmar Barma - Myanmar - Bagan


2. den : z Yangonu do Baganu & Bagan  (letadlem/autem)

Po snídani přeletíme do Baganu, potkáme se s místním průvodcem a pojedeme obdivovat krásy města. Začneme s místním, velmi navštěvovaným a živým tržištěm - Myaung Oo Market, prohlédneme si nejznámější Shwezigon Pagodu z 11. století, Gu Byauk Gyi - chrám ze 13. století s nádhernými nástěnnými malbami. Další zajímavostí je chrám Khay Min Ga Temple s krásnými vyhlídkami na okolí s mnoha monumenty a Htilominlo Temple - kde jsou obdivuhodné řezbářské práce. Pokračovat budeme do Ananda Temple - chrámu, mistrovského díla v Baganu. Odpoledne se podíváme do Nového Baganu na chrám Gubyaukgyi Temple (Myingaba) s nástěnnými malbami z 11. století. Další je chrám Nanbaya Temple se sedícím Buddhou z pískovce a působivým výhledem na západ slunce z vrcholu Pagody. Nocleh v Baganu.

Barma - Myanmar - Bagan

3. den: z Baganu do Mandalay & Amarapura, Mandalay Sightseeing (letadlem/autem)

Po snídani odjezd do Yangonu a přelet do Mandalay, kde nás čeká prohlídka památek ve starobylém městě. Známý klášter Mahagandayon, kde pobývalo přes tisícovku mnichů, nyní muzeum se stovkami soch Buddhy. U Bein uvidíme nejdelší dřevěný - teakový most na světě a také tkalcovské dílny s hedvábím. Pokračujeme do Mahamuni Pagody, kde je jeden z nejposvátnějších Buddhů, pozlacený více než tunou zlata. Zajímavé jsou kamenické, řezbářské a zlatnické řemeslné dílny. Po obědě v Mandalay Palace (poslední královské hlavní město Myanmaru), nás čeká Klášter Shwenandaw (Golden Palace), krerý je mistrovským dílem řezbářství a Kuthodaw Pagoda se 729 mramorovými deskami, které znázorňují učení Buddhy. Navečer se budeme těšit z překrásných výhledů a západu slunce na vrcholu Mandalay Hill. Přenocujeme v Mandalay.

barma bagan pagoda barma tykovy most barma jezero inle lake

4. den:  Mandalay - Mingun, Inwa(AVA), Sagaing (autem/lodí/horský povoz)

Snídaně v hotelu. Plavba soukromou lodí do Mingunu (11 km). Jednu hodinu proti proudu řeky z Mandalay po řece Ayeyarawaddy. Návštěva Mingun Pagody, která nebyla nikdy dokončena. Mingun Bell s hmotností 90 tun je největší visící neporušený zvon na světě. Navštívíme Hsinbyume pagodu také známou jako Myatheindan. Návrat z Mingunu soukromou lodí. Budeme pokračovat do Inwa (Ava), kde se krátkou plavbou lodí a koňským povozem dostaneme ke klášteru Bargayar, známým díky působivým zdobeným dřevořezbám. Nanmyint Watch Tower je přezdívaný "Šikmá věž" v Inwa (Ava), Maha Aungmye Bonzan Monastry je postavený z cihel. Po obědě budeme pokračovat do Sagaing, sledovat fascinující scenérie řeky Irrawaddy tekoucí ze Sagaing Hill, kde je přes 700 klášterů. U Min Thounzeh (30 jeskyní), kde je 45 soch Buddhy a na vrcholu kopce Soon U Ponya Shin Pagoda si budeme užívat až neskutečný západ slunce. Návrat do Mandalay, přenocování.

Barma - Myanmar - lake - Mandalay Barma - Myanmar - lake - Mandalay Barma - Myanmar - Sagaing

5 den: z Mandalay do Heho a Inle Lake (letadlem/autem/člunem)

Snídaně v hotelu a přelet do Heho, pak do Nyaung Shwe a výlet člunem po jezeře Inle. Ve vesnici Paw Khon jsou hedvábné tkací dílny a výroba tradičních barmských doutníků. Ve Ywama je nejznámější pagoda na jezeře, kde se nachází 5 zcela zlacených soch Buddhy. Navštívíme Indein pagody s tisíci stúpami - buddhistických staveb, z nichž nejstarší se datuje do druhého století před naším letopočtem. Můžeme se tam dostat horskou cestou a přes kanál do vesnice Pa O.  Na zpáteční cestě, uprostřed jezera Inle Lake, navštívíme plovoucí květinové a zeleninové zahrady. Přenocování v Inle Lake.

Barma - Myanmar - lake Inlay

6. den: z Heho do Yangonu (člunem/letadlem)

Posnídáme v hotelu a během dopoledne vyplujeme člunem na místní tržiště na jezeře. Člunem budeme pak pokračovat do Heho, přepravíme se na letiště a odpoledne přeletíme do Yangonu, kde zůstaneme na noc v hotelu.

7. den: Odlet z Yangonu

Snídaně v hotelu, přesun na mezinárodní letiště v Yangonu a odlet do Evropy.

Barma - Myanmar - Thanlyin Barma - Myanmar - Kyaingtong Barma - Myanmar - Inwa Awa

cena zahrnuje: ubytování v hotelech 3* se snídaní, veškerý vnitrostátní transport - letecký, pozemní, lodní, lokálního anglicky mluvícího průvodce, veškeré vstupy na památky

cena nezahrnuje: mezinárodní letenky (20-23 tis. CZK), cestovní pojištění, víza, stravu kromě snídaně, tip nosičům příp. průvodcům apod., odletovou taxu z Yangonu (10 USD)