BARMA - POZNÁVACÍ, 5 DNŮ

BARMA POZVACÍ

 

MISTROVSKÁ HISTORICKÁ DÍLA BUDDHISMU, PANENSKÁ PŘÍRODA

Yangon-Bagan-Mandalay-Inle Lake-Yangon

Magická a tajemná země stále skrývající spoustu tajemství. Naleznete tady mnoho odkazů dávných bohatých kultur, nesčetně zlatých pagod a dalších fascinujících, především hinduistických památek. Barma oplývá nedotčenou panenskou přírodou tropického pásma.

Barma čili Myanmar je jedna ze zemí jihovýchodní Asie, na západní straně poloostrova Zadní Indie, při pobřeží Bengálského zálivu a Andamanského moře v Indickém oceánu. Počet obyvatel se odhaduje kolem 60 milionů, hlavním městem je Neipyijto, úředním jazykem je barmština, převládá buddhismus.

barma bagan

 

1. den:  Yangon přílet a prohlídka města (autem)

Po příletu do Yangonu se přivítáme s místním průvodcem, ubytujeme se v hotelu a vyjedeme obdivovat zajímavosti ve městě. Prohlédneme si koloniální stavby, radnici, Sule Pagodu a Mahabandhula Park. Ve Wardan Jetty uvidíme říční život domorodého obyvatelstva a známý Bogyoke Scott bazar. Po obědě nás čeká Chauk Htat Gyi Pagoda a monumentální - 72 metrů dlouhá socha Buddhy, jedno z největších děl v Barmě. Den zakončíme ve Shwedagon pagodě, což je jedna z nejkrásnějších církevních památek na světě. Je obklopena řadou chrámů, svatyní a pavilonů. Nocleh v hotelu.

barma yangoon barma local women barma bagan

 

2. den : z Yangonu do Baganu -prohlídka (letadlem & autem)

Po snídani přeletíme do Baganu, potkáme se s průvodcem a pojedeme obdivovat krásy města. Začneme s místním, velmi frekventovaným tržištěm - Oo Market, prohlédneme si nejznámější Shwezigon Pagodu z 11. století, Gu Byauk Gyi - chrám ze 13. století s nádhernými nástěnnými malbami, Khay Min Ga Temple s krásnými vyhlídkami na okolí s mnoha monumenty a Htilominlo Temple - kde jsou obdivuhodné řezbářské práce. Pokračovat budeme do chrámu Ananda Temple, což je mistrovské dílo v Baganu. Odpoledne se podíváme do Nového Baganu na chrám Gubyaukgyi Temple (Myingaba) s nástěnnými malbami z 11. století, poté chrám Nanbaya Temple se sedícím buddhou z pískovce a působivým výhledem na západ slunce z vrcholu Pagody.

barma bagan pagoda barma tykovy most barma jezero inle lake

 

3.den:  z Baganu do Mandalay & Amarapura, Mandalay (letadlem/autem)

Po snídani odjezd do Yangonu a přelet do Mandalay, kde nás čeká prohlídka památek ve starobylém městě. Známý klášter Mahagandayon, kde pobývala přes tisícovka mnichů, nyní muzeum se stovkami soch Buddhy. U Bein uvidíme nejdelší dřevěný - teakový most na světě a také tkalcovskou dílnu na hedvábí. Pokračujeme do Mahamuni Pagody, kde je jeden z nejposvátnějších Buddhů, pozlacený více než tunou zlata. Zajímavé jsou kamenické, řezbářské a zlatnické řemeslné dílny. Po obědě v Mandalay Palace (poslední královské hlavní město Myanmaru), nás čeká Klášter Shwenandaw (Golden Palace), který je mistrovským dílem řezbářství a Kuthodaw Pagoda, se 729 mramorovými deskami, které znázorňují učení Buddhy. Navečer se budeme těšit ze západu slunce na vrcholu Mandalay Hill. Přenocujeme v Mandalay.

- - - - - - - - -

 

4. den: z Mandalay do Heho,  Inle Lake (letadlem/autem/člunem)

Snídaně v hotelu a přelet do Heho, pak do Nyaung Shwe a výlet člunem po jezeře Inle. Ve vesnici Paw Khon jsou hedvábné tkací dílny a výroba tradičních barmských doutníků. Ve Ywama, je nejctihodnější pagoda na jezeře, ve které se nachází 5 zcela pozlacených soch Buddhy. Navštívíme Indein pagody, kde jsou tisíce stúp - buddhistických staveb, z nichž nejstarší se datuje do druhého století před naším letopočtem. Můžeme se tam dostat horskou cestou přes kanál do vesnice Pa O. Na zpáteční cestě, uprostřed jezera Inle Lake, navštívíme plovoucí květinové a zeleninové zahrady. Přenocování v Inle Lake.

- - -

5. den: z Inle Lake do Heho,  Yangon (letadlem/autem/člunem)

Snídaně v hotelu, přesun do Nyaung Shwe a plavba lodí do Heho na letiště, odkud přeletíme zpět do Yangonu. Navečer se přesuneme na mezinárodní letiště a čeká nás odlet do Evropy.

 

cena zahrnuje: ubytování v hotelech 3* se snídaní, veškerý vnitrostátní transport - letecký, pozemní, lodní, lokálního anglicky mluvícího průvodce, veškeré vstupy na památky

cena nezahrnuje: mezinárodní letenky (20-23. tis.CZK), cestovní pojištění, víza, stravu kromě snídaně, tip nosičům příp. průvodcům apod., odletovou taxu z Yangonu (10 USD)